Postní almužna 2021 ve farnosti Luhačovice, Pozlovice a Horní Lhota

Postní almužna 2021 ve farnosti Luhačovice, Pozlovice a Horní Lhota

17. 2. 2021 - 11. 4. 2021 Luhačovice a okolní obce pro bližší informace odkaz rozklikněte! Benefiční akce, Duchovní, Akce pro veřejnost

Starobylá tradice Postní almužna pomáhá i v současnosti. Lidé se zapojují tak, že si odříkají své požitky či neřesti a za to, co si odřeknou, vloží finanční přípěvek do postní krabičky - tzv. postničky. Peníze potom Charity s farnostmi rozdělí mezi ty, kteří jsou v nouzi. Nejčastěji se jedná o matky samoživitelky, rodiny v tíživé situaci, seniory, lidi s handicapem či lidi bez domova. Jedná se o příležitost, jak věnovat svoje postní snažení ve prospěch potřebných.

Účelem postní doby je jednak větší soustředěnost na duchovní růst, ale také větší vnímavost k potřebám ostatních lidí. Půst obnovuje naše duchovní síly a umožňuje nám vnímat Krista v potřebách našich bližních. Je mnoho možností, jak se můžeme něčeho zříci ve prospěch druhých: například omezit kouření, alkohol, kávu, sladkosti, zábavu, televizi, zbytečné brouzdání po internetu či sociálních sítích nebo jiné věci, které nejsou pro život nezbytně nutné.

Podstatou postu (letos 17. února – 3. dubna) je propojení sebe-odříkání, služby druhým a modlitby. Všechny tyto tři prvky v sobě spojuje právě Postní almužna. Každý, kdo se chce do Postní almužny zapojit, si během postního období ukládá peníze za odřeknuté radosti do papírové kasičky, tzv. postničky, kterou si vyzvedne v kostele. Postničku s uspořenou částkou na konci postu přinese zpět do kostela do 11. dubna.

Mgr. Karel Adámek

koordinátor dobrovolníků, pastorační asistent
Tel.: 577 132 355 E-mail: 68Eo2W5-WfruQOQdbanm5f~905prRb~lW5pJ